Whatsapp Mesajlarını Yeni Telefona Taşıma

Whatsapp Mesajlarını Yeni Telefona Taşıma 3

Merhaba bugün sizlere yeni telefon aldığınızda kara kara düşündüğümüz, ah önemli mesajlarım vardı ve gitti dediğimiz whatsapp mesajlarını yeni telefona nasıl aktarırız onu öğreteceğim.

Artık nasıl bir duruma geldik bilmiyorum ama yedisin’den yetmişine herkes bir iletişim ağı olan Whatsapp kullanıcı peki bu Whatsapp‘ta ne mi var ? Whatsapp’ta mesaj ve görüntülü sohbet yapabiliyorsunuz. İş yazışmaları sevdiğiniz biriyle konuşma yazışmalarınız hepini Whatsapp üzerinden yapabiliyorsunuz,hatta artık arama bile bu önemli iletişim kanalından yapılabiliyor. Ya siz bu önemli iletişim ağını kullanırken telefonunuzu yere düşürüp kırdıysanız veya telefonunuz suyun içine girip hiç açılmıyorsa burada bütün sohbetiniz ve önemli yazışmalarınızın kaybolma riski var.İşte burada konuşmalarımızı nasıl yedekleriz veya nasıl yeni aldığımız bir telefona taşırız onu anlatmaya çalışacağız.

Android veya itunes bir cihaz var elinizde artık her iki cihazda’da günlük uyarılar karşımıza çıkmaktadır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık yedeklemenin hangisini yapmak istersiniz diye karşımıza çıkmaktadır, burda önemli olan bu yedeklemenin nereye yapılacağı android kullanıcıları ayarlardan sohbet kısmından Google Drive‘ı seçerek gmail adresini onaylamaları gerekmektedir. İphone‘da ise İcloud seçerek yedeklemerini buraya gönderebilirler. Android kullanıcıları telefon değişikliği yaptığında ise yazdıkları gmail adresini google drive kısmına yazar ve bütün yedeklerini geri alma imkanına sahiptirler. İphone kullanıcıları ise icloud adresini tekrar yazıp yedeği geri yükle dedikten sonra tüm yedeklerini geri yükleyebilecektir. Yazışmalarınız sizin için önemli ise bu yazımızı dikkate alınız.

 

 

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir