Telefon Üzerinden G-mail Senkronizasyonu Nasıl Yapılır ?

Telefon Üzerinden G-mail Senkronizasyonu Nasıl Yapılır? 2

Geçmiş, yer işaretleri, kişiler gibi bilgileri g-mail üzerinden senkronize edebilirsiniz. Bu işlem size büyük kolaylık sağlayacaktır. Sebebi ise hesabınıza her giriş yaptığınızda bilgilerinize kolay bir şekilde ulaşım sağlanmasıdır. Bilgiler bu sayede kaybedilmez ve saklanır. Chromebook’unuz ile sorun yaşarsanız, bozulması ya da çalınması gibi bir durumda, veri ve temalarınızı kurtarma şansı yakalarsınız. Senkronize özelliği açıksa farklı bir bilgisayarda işlem yaptığınızda veriler anında kaydedilir ve rahatlıkla tekrar ulaşabilirsiniz. Telefon üzerinden g-mail senkronizasyonu nasıl yapılır? Sorusunun cevabı ise oldukça basittir.

Senkronizasyon Adımları Nelerdir?

Senkronizasyonun düzgün çalışmadığı telefonlarda mail alma gibi işlerde gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için birkaç adımda telefondan senkronizasyon ayarlarını girmeniz yeterli. Cihazınızdan ayarlara gidin. Ayarların içerisinden hesapları bulun. Hesaplardan Google yazan kısımdan g-mail adresinizi seçin. Buradan senkronize et kısmı karşınıza çıkacaktır. Chrome, g-mail, kişiler, takvim, tarayıcı, uygulama verileri gibi seçeneklerden size uygun olanları işaretleyerek senkronizasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gereksiz gördüklerinizi devre dışı bırakarak telefonunuzun şarjının az harcanmasını ve veri tasarrufu etmeyi sağlayabilirsiniz. Sadece androidlerde değil Apple model telefonlarda da yapılabilir.

Apple Telefonlarda Senkronizasyon Adımları Nelerdir ?

Bu telefonlarda adımlar biraz daha değişkenlik gösterebilir. İki seçenek karşımıza çıkar. İlki ayarlardan mail, kişiler. Takvimler seçilir. Hesabınız yoksa Google hesabı ekledikten sonra işlemi yaparsınız. Varsa, neleri senkronize etmek istediğinizi seçebilirsiniz.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir