Dikkatinizi Çekecek 10 Sürükleyici Bilim Kurgu & Aksiyon Dolu Filmler

Sürükleyici 10 Film Önerisi

Merhaba yeni bir sürükleyici film içeriğine hoş geldiniz. Herkes için hayatında iz bırakan bir film muhakkak vardır. Eğer tam bir film tutkunuysanız filmlerden beklentiniz oldukça yüksektir. Sizlere izlerken asla yarıda bırakamayacağınız, işinizi erteleyeceğiniz ve muhakkak sonuna kadar izleyeceğiniz 10 muhteşem sürükleyici film önerisinde bulunmak istiyorum. Size ise filmleri patlamış mısır, çay, kahve eşliğinde izleyip haklıymışsın demek düşüyor, benden söylemesi…

 

1. ÇILGIN AİLE

Farklı ve eğlenceli filmleri sever misiniz? Peki konusunu matrak bir aileden alan filmleri? Eğer cevabınız evetse bu film tam size göre. Ailedeki herkes yalan söylemeye pek alışkın ve bunu bir türlü değiştiremiyorlar. Ailenin babası gardiyan ve bir gün karşılaştığı mahkum ailenin kaderini değiştiriyor. Filmde verilmek istenen mesaj aslında olumlu. Çünkü yalan söylemenin ne derece sorunları peşinde getireceği belli olmuyor…

IMDb :7.4


2. TRENDEKİ KIZ

Trendeki kız adlı film Paula Hawkins’in 2015 yılında The New York Times’ın en çok satan roman kategorisinde ilk sırada olan kitaptan uyarlanmıştır. Filmin yönetmenliğini Tate Taylor yapmıştır. Filmin konusu Rashel Watson ve Tom’un evliliği üzerinden yürümektedir. Rashel’in alkol probleminden ötürü evlilikleri bitmiştir. Tom ise yeni bir evlilik yapmış ve bir kızı olmuştur. Rachel olanlar karşısında kendisini daha fazla alkole verir. Rachel alkol sebebiyle işsizdir. Her gün Londra trenine biner ve eskiden Tom ile yaşadığı evin önünden geçer. O evde şu an Tom ve ailesi yaşamaktadır. Evlerinin az ilerisinde yaşayan Scott ve Tom çifti Rachel’in trenle her geçtiğinde dikkatini çeker. Scott ve Megan her ne kadar sorunsuz ve müthiş bir ilişkiye sahip gibi gözükselerde Megan onu bir çok kişiyle aldatmaktadır. Meganı başka bir erkek ile öpüşürken gören Rachel ondan hesap sormak için trenden iner ve kendini kaybetmiştir uyandığında evindedir. Meganın öptüğü adamın psikiyatristi olduğunu öğrenir fakat kimliğini gizleyerek doktordan randevu alıp görüşmeye gider. Megan kayıptır. Olaylardan bir süre sonra Megan’ın cesedi bulunur ve otopside hamile olduğu anlaşılır. Film tam da burada başka bir heyecanla devam eder çünkü bebeğin babası ne Scott ne de psikiyatristidir. Hatırlamaya başladığı şeyler Rachel’i ummadığı şeylerle karşılaştırır.

IMDb : 6.5


3. GİZLİ DÜNYA

Filmdeki ana karakter 24 yaşındaki Joy ve oğlu Jack’tir. Old Nick tarafından kaçırılıp oğlu ile tutsak bir hayat yaşamaya mahkum edilmiştir. Old Nick’in tecavüzleri sonucu doğan Jack ile 5 sene boyunca kulübede kapalı olarak yaşamıştır. Bir gün Joy bu hayattan kurtulmak ister ve kaçar. Kaçmayı başaran Joy ailesinin yanına sığınır. Jack için artık yeni ve hiç bilmediği bir hayat başlamaktadır. Film Joy ve Jackin yeni başladıkları hayat üzerinden devam eder.

IMDb: 8.2


4. ESARETİN BEDELİ

Başarılı ve çok zeki bir bankacı olan Andy eşi tarafından başka bir erkekle aldatılmaktadır. Andy alkollü olduğu gece eşi ile aşığının buluştuğunu öğrenir ve yanına silah alarak eve gitmeye karar verir fakat yolda bu fikrinden vazgeçer. Ne yazık ki aynı gece eşi ve aşığı evde ölü olarak bulunur. Polis olay yeri incelemede Andy’nin ayak izlerine rastlar. Andy suçsuzluğunu ispatlayamaz ve müebbet hapis cezasına mahkum edilir. Onu bekleyen zorlu hapishane hayatının ardından hapishanede edindiği dostu Red ve zekasını kullanarak etkilediği insanlar ile hapishane hayatını özgür bir ortama çevirmeye başarır.

IMDb: 9.2


5. BAŞLANGIÇ

Başrolünü Leonardo Dicaprio’nun sahiplendiği film oldukça güçlü bir konuya sahiptir. Filmde Dom Cobb karakteri ile karşımıza çıkar. Karakter çok yetenekli bir hırsızdır fakat sıradan bir hırsız değildir. Zihnin en savunmazsız olduğu an rüya görme anıdır. Cobb ise bilinçaltının derinliklerindeki bu sırları çıkarıp çalar. Yani bir nevi fikir hırsızıdır. Cobb’un bu yeteneği onu zorlu bir mücadele içine sürükler. Ve bu güçlü durumdan kurtulması için önüne teklif sunulur. Bu zorlu görev yaptıkları işin tam tersi olan fikri çalmak değil fikri yerleştirmektir. Film Cobb’un bu zorlu mücadeleyi ne şekilde atlattığı ve karşılaştığı tehlikeden kurtulup kurtulamayacağı üzerinde ilerler.

IMDb: 8.8


6. SİYAH KUĞU

Film adına spoiler vermek istemiyorum. Fakat nasıl kısa bir anlatım yakalayacağım orası meçhul. Yüzeysel bahsedeyim, siz ise filmi izleyip sürükleyici olup olmadığına karar verin. Nina karakteri filmin başrolünde ve usta bir balerin. Yönetmenleri kuğu gölünün başrollerini değiştirmek ister. Çünkü Beyaz kuğunun yanı sıra Siyah Kuğuyu da canlandırabilecek birine ihtiyaç vardır. Nina yönetmenin ilk tercihi olsa da, yönetmen Leroy’u etkileyen biri daha vardır. İki genç dansçı kendilerini rekabetin içinde bulur ve bu rekabet arkadaşlığa dönüşür. Nina kendinin farklı yönlerini keşfetmeye başlar ve kahramanımızı bu keşifte zorlu bir süreç beklemektedir.

IMDb : 8.0


7. KELEBEK ETKİSİ

9 Nisan 2004 yılında vizyona giren film izleyicilerden büyük beğeni toplamıştır. Geç adam geçmişe yolculuk yapabilme özelliğine sahiptir ve bu özelliğini keşfettiğinde zorlu hayat mücadeleriyle dolu yaşantısındaki olayları değiştirebildiğini farkeder. Genç adam bu özelliğinin iyi yönde bir gelişmeye sebep olacağını düşünürken hem kendi hem de çevresindekilerin hayatını mahvedecektir.

IMDb: 7.7


8. LİMİT YOK

Film çok etkili bir hap ile ilerlemektedir. Tabii hap öyle sıradan bir hap değildir. Size bir soru eğer beyninizin yüzde yüzünü kullansaydınız hayatınızda neler değişirdi hiç düşündünüz mü? Eddie Morra kitap yazmak ister fakat daha ilk sayfasını bile yazamamıştır. Bu sırada eski eşinin kardeşine rastlar ve hayatı tamamen değişmek üzeredir. Eski eşinin kardeşi Eddie Morra’ya çok etkili bir haptan bahseder bu hap beynin yüzde yüzünü kullanmayı vaat eden bir haptır. Hapla beraber hayatı değişen Eddie, daha haptan ilk kullanımda kitabını bitirir. Adamın hayatı beyninin yüzde yüzünü kullandığı andan itibaren değişmekte ve her geçen gün farklı tehlikelerle yüzleşmek zorunda kalmaktadır.

IMDb : 7.4


9. THE TRUMAN SHOW

Başrolünde Jim Carrey’nin oynadığı film efsane bir senaryoya sahiptir. Film bir adada geçmektedir ve adadaki tüm halk son derece mutludur. Truman da bu mutlu halktan yalnızca bir kişidir! Fakat bu mutluluk gerçek bir mutluluk mudur yoksa tamamen kurgu mudur bilinmez. Bir gün yolda öldüğünü sandığı babasıyla karşılaşan Truman’ın hayatı değişecektir. Babası sandığı adam ortadan kaybolmuştur, etrafındaki olaylar efsanevi bir hal almaya başlamıştır.

IMDb: 8.1


10. KUMSAL

Filmin başrolünde yeniden karşımıza Leonardo Dicaprio çıkıyor. Kahramanın ismi Richard, hedefi ise modern çağın getirdiği teknolojiden uzak bir yerde kendine bir yer edinmektir. Bangkokta bir otelde konaklarken karşılaşacağı Daffy karakteri ona daha önce keşfedilmemiş bir sahilden bahseder ve sahilin yerini yalnızca kendinin bildiğini söyler. Sahiden böyle bir ada var mıdır ? Filmi izlerken bu soruya cevap bulacaksınız.

IMDb: 6.6

Siz Bu Filmler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir