Sherlock Holmes Dizisi!

Sherlock Holmes Dizisi! 1

Bu Makalemizde Sizlere Yabancı Bir Dizi Önerisinde Bulunacağız.

Belki Kitabını Okumuşsunuzdur Belki de Filmini İzlemişsinizdir. Peki Conan Doyle’un Ortaya Çıkardığı Popüler Polisiye Romanı Karakteri Sherlock Holmes’un Dizisini İzlediniz Mi?

Kitabında Ve Filminde 1800’lü Yılların Sonunda Geçen Sherlock Holmes , Dizideyse Günümüze Uyarlanmış Ve Başarılı Bir İş Çıkarılmış Bir Yapım.

Dostu Watson Dizide Bloguna Yazıyor, Hikayeler Benzer Ama Modernleştirilmiş Örneğin Dizinin İlk Bölümü A Study in Pink Serinin İlk Kitabı Olan Kızıl Dosya’dan Uyarlanmıştır. Spoiler Vermek İstemiyoruz Diziyi İzlerseniz Ve Kitabını da Okursanız Benzerlikleri Göreceksiniz.(Mesela Katilin)

Olayları Üstün Gözlem Yeteneğiyle Çözen Çoğu Kişinin Gözünden Kaçan Detayları Fark Eden Sherlock Zeki Bir Dedektiftir.

Dizisi ve Filmi Kadar Kitabı da Fazlasıyla Sürükleyici Okumanızı Tavsiye Ediyoruz.

Her Sezon Üçer Bölüm Ve Birde Özel Bölüm Yayınlayan Dizi 4.Sezonunu Bitirdi. 5.Sezonunun Çıkıp Çıkmaması Konusunda Tartışmalar Sürüyor. Çok Sık Bölüm Yayınlanmıyor Bölümleri Film Kalitesinde Oluyor.

2.Sezon 3.Bölüm’e Kadar Türkçe Dublajlada İzleyebilirsiniz.

Dizide Dedektif Sherlock Holmes’un Karşılaştığı Vakalarda Kimsenin Gözüne Çarpmamış İnce Detaylara Dikkat Etmesi , Zihin Sarayı Gibi Yöntemler Kullanması, Mükemmel Çıkarımları ve Dostu Dr. Watson İle Karşılaştığı Vakaları Çözmesi Keyifli Bir 4 Sezon Sunuyor…

Keman Çalması , Tütünlere Olan İlgisi , Fazla Duygusal Davranmaması Gibi Bir Çok Bilinen Noktası Var.

Sherlock Holmes’un Günümüze Uyarlanmış Hali Olan Dizide Sherlock’u Benedict Cumberbatch , Watson Karakterini Martin Freeman Canlandırıyor.

Her Bölümü Bir Sinema Filmi Gibi Keyif Veren Dizide Sherlock Holmes Günümüz Teknolojisine Harika Uyarlanmış.

 

5.Sezon Hakkında Söylentiler Devam Etse de Henüz Netlik Kazanmadı. Kitabında 1800’lü Yılların Sonunda Geçen(Yazılış Tarihide Öyle) Efsane Karakter Sherlock Holmes’un Günümüze Uyarlanması , 1 Sezonu Uzun Sürede Yayınlamaları , Bölümleri Uzun Ve Kaliteli Tutmaları , Güzel Bir Oyuncu Kadrosuna Sahip Olması , Aslından Şaşmaması Gerçekten Başarılı Bir Dizi Yapıyor Sherlock’u.

İzledikçe Sonuçlar Çıkaracağınız , Zekasından Etkilenirken Sizinde Bir Şeyler Kapmaya Çalışacağınız Sherlock Holmes Uzun Bölümlere Sahip(Ancak Bölüm Sayısı 12’dir Özel Bölümler Hariç) Kitabını da Okumanızı Tavsiye Etmekteyiz Benzerliklerini Görebilirsiniz.

Sherlock , Çok Fazla Yabancı Dizi İzlemeyen Birinin Bile Sevebileceği Bir Dizidir. Yeni Bir Dizi Arayışına Girenler İçin İlaç Gibi Gelecektir.

Bu Makalemizde Kısaca Sherlock Holmes’u Anlattık Başarılı Bir Yapım Güzel Bir Kitap Serisi 2 Filmi Ve Birde Dizisi Var. 221B Baker Sokağındaki Bu Macerayı Sizinde İzlemenizi Öneriyor Bir Başka Makalede Görüşmek Üzere İyi Günler Diliyoruz 🙂

 

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir