Sanal Hayatın Gerçekliği

Sanal Hayatın Gerçekliği 3

Sanal Hayatın Gerçekliği

Ve uzun çalışmalar sonucu sanal gerçeklik hayatımıza girdi. İlk olarak 5 boyutlu sinemalar ile karşımıza bu gözlükler çıktı. Ney mi sanal gerçeklik, sanal gözlükler gerçeği karşınızda olmadan size yansıtır ve siz o gerçeğin içindeymiş gibi hissedersiniz.

Çok uzaklardan ailenizin yanında olabilir, lunaparka gitmeden adranelin yaşayabilir veya İstanbul Boğazın’da gemi turu yapılabilir buda mı yetmedi Barcelona – Machester United maçına gitmeden direk sahadaymış gibi maçı izleyebilirsiniz. Bu gözlüklerin en iyisi 1000 dolar civarlarında fakat Samsung, LG gibi markalar şimdiden gözlüklerini satışa sundular, hatta cep telefonu alana yanında bu gözlüğü bedava veriyorlar. Gözlük veriyorlar demiştim telefon şirketlerinin verdikleri gözlük fiyatı en fazla 300 TL lik gözlüktür. O yüzden gözlüğü aldıktan sonra hayal kırıklığına uğramayın. Sanal gözlüklere uyumlu birçok oyun şimdiden piyasaya sunuldu. Amacım burda oyun tanıtmak veya gözlüğü tanıtmak olmadığı için sadece sanal gözlük ülkemizde nerde olduğunu yazarak bildiriyorum.


Aslında sanal gözlük karşımıza nasıl geldi az geriye doğru gittiğimizde daha 1 sene önce üç boyutlu TV satışı yapıyorduk ve yanında üç boyutlu gözlük veriyorduk. Artık üç boyutlu TV’ler raflar’dan kalktı. Yerine üç boyutun çok daha üstü sanal gerçeklik gözlükleri geldi. Acaba bu gözlükler ne kadar daha geliştirilecek ? Facebook Kurusucu Mark Zuckerberg gibi her konferansta Oculus ile ilgili yenilikleri sunan biri gözlükleri daha ne kadar geliştirebilir ? Bekleyip göreceğiz.

 

Sanal Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Gözlükleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir