Okullar Açılacağı Zaman Bunlara Dikkat Edin !

Okullar Açılacağı Zaman Bunlara Dikkat Edin 2

Okullar açıldığında velilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Yaz tatiline alışmız olan ve okul disiplinini bir nebze olsun unutan çocuklar, okul başladığında anlamada ve öğrenmede güçlük çekebilir. Bu esnada çocuğunuzun yanında olmanız gerekmektedir. Okullar açılacağı zaman bunlara dikkat edin.

Takip

Çocuğunuz özellikle okul başladığında anlamada ve öğrenmekte güçlük yaşayabilir. Bunun sebebi yaz tatilinde okula göre daha rahat ve kolay hayata alışmasıdır. Yaz tatilinden çıkan çocuk aynı gün eğitime alışamaz. Bu süre zarfında çocuğun yanında durulmalı, öğretmenlerden bilgi alınmalı ve ödevlerinde tamamen olmamak şartı ile yardım edilmelidir. Okul başladığında yaz tatiline nazaran okul hayatı sıkıcı ve yorucu gelebilir. Bu yüzden çocuk yanınızdayken ona, öğrenmeyi teşvik edici, ders çalışmaya, kitap okumaya, sorumluluklarını yerine getirmeye teşvik edici söylemlerde bulunulmalıdır. Tabi ki bu süre zarfında çok üstlenmekte ters etki yaratabilir. Bunun yanı sıra okul başladığında düzenli uykuda çok önemlidir. Öğrenci saat geldiğinde yatmaya alıştırılmalıdır. Bu öğrenci için sabah olduğunda daha dinç ve diri olmasını sağlayacaktır.

Teknoloji

Yaz tatilinde telefon, tablet, bilgisayar gibi teknolojik aletlere daha sıkı sarılan öğrencilerin okul başladığında da yine bu aletler ile uğraşacaktır. Okul başladığında bu aletleri tamamen kaybetmek doğru değildir. Çocuk buna hemen alışamaz. Fakat aynı şekilde devam ettirmekte doğru değildir. Teknolojik ürünlerin belirli saat aralığında sorumluluklarını yerine getirmesi şartı ile kısa süreliğine zaman geçirmesi için verebilirsiniz. Ayrıca ödevler yapıldığında çocuğunuzun çeşitli sosyal aktivitelere katılmasını sağlamalısınız. Bu öğrencinin kafasını dağıtacaktır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir