iPhone’u Tercih Etmenize Sebep Olacak Özellikleri

Telefon piyasası içerisinde yer alan markaların günden güne çoğalması rekabetin artmasına neden oluyor. Her markanın kendisine has olan özellikleri ile piyasaya çıkardığı telefonlar, tüketicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Apple firmasının sadece kendi cihazlarında kullandığı ve diğer markalara vermediği IOS işletim sisteminin yanında, diğer markalar Android işletim sistemini kullanıyorlar. IOS işletim sisteminin tekelini elinde bulunduran Apple firmasının ürettiği iPhone’u tercih etmenize sebep olacak özellikleri bir çok farklı alanda kendisini gösteriyor.

Uygulama Önceliği

Küçük bir pazar payına sahip olsa da geliştiricilerin uygulamaları ile olarak IOS işletim sisteminde yer alan App Store uygulama marketi için devreye soktukları biliniyor. Durum böyle olunca en iyi uygulamalar ilk olarak iPhone’lara, daha sonrasında da Google Play Store mağazasına yüklenerek diğer cihazlara ulaştırılıyor.

Tasarım

Telefonun dış görünüşüne önem veren kişiler için tasarım vazgeçilmez bir bütün olarak görülüyor. Bu konuda rakiplerine büyük bir fark atan Apple firması, tasarladığı ürünlerde birçok dikkat çeken etmeni kullanıyor. Android işletim sistemine sahip olan çoğu telefon üreticisinin plastik görünüm ile cihazlarını piyasaya çıkarmasının yanında, Apple firması iPhone modellerini çelik kasa ile muhteşem bir görünüme kavuşturuyor.

Kamera

Akıllı cihazların olmazsa olmaz özelliklerinden bir tanesi kameralarıdır. iPhone modeli çıkış yaptığı dönemden bu zamana kadar kamerası ile ön plana çıkan akıllı telefonlar arasında yer almıştır. Apple firmasının her sene yeni bir modelini tanıttığı ve daha sonrasında piyasaya çıkardığı iPhone modelleri, gelişmiş kamera özellikleri ile dikkatleri çekmekte. Durum böyle olunca diğer markalara yönelik pek çok yargı da oluşuyor. iPhone kamerasının fotoğraf çekme kalitesi, kullanıcıların cihazda en memnun oldukları özelliklerden bir tanesi olarak biliniyor.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir