İphone 7 GPS Sorunu ve Pratik Çözüm Yolları

İphone 7 GPS Sorunu ve Pratik Çözüm Yolları

iPhone 7 kullanıcılarının bu aralar çok sık şikayetçi olduğu sorunlardan biri iPhone 7 GPS  sorunudur. Öncelikle belirtmeliyiz ki Google üzerinde bu soruna çözüme tam anlamıyla rastlayamadık. Bizlerde tüm detayları ve sorunla karşılaşanların ne gibi şikayetleri olduğunu sizler için derledik. GPS son yıllarda çok fazla kullanılan yer belirleme ve yer tespit etme anlamlarını taşıyan bir nevi konumlandırmanızı yapan sistemdir. Cep telefonlarında ise yaygın olarak kullanım nedeni varış noktanızı belirleme, bulunduğunuz mekanı konumlandırma ya da bilgilendirme gibi amaçlardır. BU derece önemli bir sistemin çok işe yaradığı bir gerçek olup sorun iPhone 7 gibi bir telefonda karşımıza çıkınca hayal kırıklığı olunmuyor değil. Öyleyse soruna nasıl çözüm bulacağız şimdi buna değinelim.

Apple cihazınızın garantisi varsa eğer ilk aklınıza gelen şey cihazı servise götürmek olabilir. iPhone 7 GPS sorunu için evde deneyeceğiniz yöntemler işe yaramazsa telefonu servise götürmek seçeneğini değerlendirmelisiniz. Telefona yüklediğiniz uygulamaları öncelikle kontrol edin. Bazı uygulamalar sizden konum bilgilerini kullanmak için izin istemektedir. Bu uygulamalar GPS  ayarlarınızı bozuyor ve ya sekteye uğratıyor olabilir. Uygulamaları tespit ettikten sonra telefonunuzdan silin ve iPhone 7’yi yeniden başlatın. Sorununuz kalıcı olarak çözülecektir. Yani çözüleceğini umuyoruz.

 

iPhone 7 GPS sorunu ile karşılaşanlar ilk etapta internetlerinde bir problem olup olmadığını düşünebilirler. Sorunun ana kaynağının internet olduğuna henüz rastlamadık. Şikayetlerin geneli uygulamaları temizlediklerinde sorunun çözüldüğüne dayanıyor. Eğer sizde böyle bir problem yaşıyorsanız ve Gps sizin için önemli, aktif bir yere sahipse size sunduğumuz çözüm seçeneğini kullanabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın sorun çözülmüyorsa telefonunuzun garantisi devam ediyorsa Apple servisinden destek almak yararınıza olacaktır. Özellikle iş hayatlarında GPS’İ aktif kullanan ya da günlük hayatında muhakkak haritaya ihtiyaç duyanlar için telefonun yanlış konum belirlemesi oldukça zor bir durumdur. iPhone 7 için Gps sorunu ve çözümü adlı makalemde sizlere gerekli bilgileri vermeye çalıştım. Çözüm basamaklarını uyguladığınızda ve doğru tespitler yaptığınızda sorunun çözülme ihtimali yüksektir. Sorunu yaşayan bir çok iPhone kullanıcısı ve farklı marka telefon kullanıcıları da mevcuttur aynı çözüm onlar için de geçerlidir.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir