Günümüzün En Gereksiz 5 Teknolojik Ürünleri

İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak için yapılan ancak gerek uygulanış biçimi gerekse de işlevi ile gereksiz bir hale gelen teknolojik ürünler pek çok alanda kendilerini gösteriyorlar. Günümüzün en gereksiz 5 teknolojik ürünleri listesinde de bu ürünler yer alıyor.

Dambıl Şeklinde Saat

Sabah uyanmak ve spor yapmak gibi alışkanlıklarda zorluk çekenler için üretilmiş olan bu ürün, alarm kurulduğu takdirde 10 kiloluk dambılın 30 defa kaldırılıp indirilmesi ile susturuluyor. Aksi takdirde gün boyu çalan ürün işlevi açısından bir hayli gereksiz.

Topuklu Hoparlör

Topuklu ayakkabılar kadınların hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Her ne kadar şık görünseler de içlerinde yer alan hoparlör ile ayakkabıdan çıkan müziği dinleyebilmek mümkün. Üstelik USB bağlantısı da ayakkabının arka kısmına konumlandırılmış.

Alarmlı Uçan Saat

Sabahları uyanmakta zorluk çeken ve alarmı kapatıp tekrar uyuyan kişiler için dizayn edilmiş olan bu ürün, üzerinde bulunan pervaneler ile havada asılı durabiliyor. Böylelikle kişi ürünü kapatmak için mecburen yataktan kalmak zorunda kalıyor ve uyanmış oluyor. Alarm kurulduğu andan itibaren kapatılana kadar çalmaya devam ediyor.

TwitterPeek

Teknolojik bir ürün olarak geliştirilmiş olmasına rağmen 200 dolarlık fiyatı ile sadece Twitter uygulamasına giriş yapabilen, tweetleri okuyabilen ve tweet atabilen bir cihaz olarak kullanıcılarının boşuna para vermesine neden olan TwitterPeek, en gereksiz teknolojik ürünler arasında yer alıyor.

Elektrikli Tırnak Törpüsü

Kadınların hayatlarının odak noktalarından bir tanesi olan tırnak bakımı, günün belirli bir vaktini bu bakıma ayırdıkları düşünüldüğü zaman elektrikli tırnak törpüsü oldukça kullanışlı gibi görünüyor. Ancak 400 dolarlık fiyatı ve istenilen törpünün hem vakit hem de para kaybı olmasından ötürü en gereksiz teknolojik aletlerden bir tanesi olarak görülüyor.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir