Günümüz Dünyasının En İlginç Teknolojileri

Bu yazımızda sizlere günümüz dünyasının en ilginç teknolojileri alanındaki gelişmeleri açıklayacağız. Gün geçmiyor ki yeni 1 teknolojik gelişme ile karşılaşılmasın. Geçmişte yalnızca bilim kurgu filmlerinde yer alan sahnelerin bazıları, şu anda gerçekleşmeye başladı. Sadece ilgilenilen konularda bile o kadar fazla değişiklikler oluyor ki bazen bunların takip edilmesi zorlaşmaktadır.

3D Yazıcı

Günümüzde çok popüler olan 3D yazıcılar, yaşamın neredeyse her alanında kullanılmaya başlanmıştır. Local Motors firmasının 3D yazıcı ile bastığı arabanın adı Strati. Bu ürün ilgililere 3D baskı teknolojisinin hangi noktalara vardığını göstermesi açısından oldukça önemlidir. 3D yazıcı teknolojisinde, değişik malzeme ve yöntemler kullanılarak, geniş bir endüstri alanına hitap edilebilmektedir.

İnsansız Hava Araçları

İnsansız hava araçları veya kısa adı ile “Drone” ları, sürekli bilim kurgu filmlerinde veya film çekimlerinde kullanılan, maliyeti yüksek ve kullanımının zor olduğu tahmin edilen bir araç olarak düşünülürdü. Günümüzde, insansız hava araçlarını düşük fiyatlı ve kolay kullanılabilen modelleri bulunmaktadır. Bu insansız hava aracı ile bazı firmalar, ürün teslimatı yapmayı düşünüyorlar fakat bazı yasal engellemeler ile karşı karşıyadırlar.

İnsansı Robot

Robot denince akla Japonlar gelmekte. Japonlar ve robot teknoloji bir araya gelince ortaya gerçekten insanları hayran bırakan işler çıkabiliyor. Yapılan bu “insansı” robotun adı Chihira Aiko. Ellerini ve kollarını oldukça rahat bir şekilde hareket ettirebilen bu robot, işaret diliyle de konuşabiliyor. Chihira Aiko’nun üretilme amacı, sağlık alanında kişilere yardımcı olması. Şimdilik sadece belli birkaç mimiğe sahip olan bu robot, geliştirilebilecek bir yapıya sahiptir.

Kendi Kendine Bağlanabilen Ayakkabı

Bir spor ürünleri firması tarafından, kendi kendine bağlanabilen ayakkabılar geliştirildi. Kendiliğinden bağlanabilen bu ayakkabının arka kısmında, bağcıkların sıkışmasını sağlayan 1 mekanizma mevcuttur. Bunun dışında başka bir mekanik parça bulunmamaktadır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir