Google Chrome Gizlilik Modu Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Google Chrome Gizlilik Modu Nasıl Yapılır? 2

Bazı durumlarda bilgisayar kullanıcıları ziyaret ettiği sitelerin başkası tarafından görülmemesini ister. Özellikle de bir bilgisayar ortak kullanılıyor ise görülmesi istenmez. Geçmişi temizlemek yerine gizli mod kullanılarak girilen sitelerin hiç kaydedilmesi daha mantıklı ve avantajlı bir seçim olabilir. Bilgisayar ve teknoloji alanında sık sorulan sorulardan biri olan google chrome gizlilik modu nasıl yapılır? sorusunun cevabı oldukça basittir. Açılan bir Google Chrome sayfasında sağ üst köşede bulunan üç tane alt alta bulunan nokta simgesine tıklanır. Daha sonra “yeni gizli pencere” veya “yeni gizli sekme” seçeneğine tıklandığında gizli olarak ayrı bir pencere açılacaktır. Daha sonrasında yazdığınız ve arattığınız hiç bir site gözükmeyecektir. Sonuç olarak iki tıklama sonucunda çözüme ulaşmış olursunuz.

Internet Explorer veya Microsoft Edge Gizlilik Modu Nasıl Yapılır?

Bu tarayıcıda da bu işlem hemen hemen aynıdır. Yine aynı şekilde sağ üst köşedeki üç noktaya tıklanır. Daha sonrasında “Yeni InPrivate Penceresi” yazan seçeneğe tıklayarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Mozilla Firefox Gizlilik Modu Nasıl Yapılır?

Bu tarayıcıda da sağ üst köşede bulunan çizgiye tıklanılır. Aynı şekilde “Yeni gizli pencere” seçeneğine tıklanır. Tek farkı simgenin üç nokta değil de üç çizgi olmasıdır. Hemen hemen tüm tarayıcılarda bu işlem aynıdır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir