Gelmiş Geçmiş En İyi Dram Filmleri

Kaybolmuş hayatlar ve bu hayatlarla birlikte gelen acı dolu hikayelerin konu alındığı dram filmlerinin en iyilerini sizler için hazırladık. İşte gelmiş geçmiş en iyi dram filmleri:

Schindler’in Listesi

1993 yapımı dram filmi birçok kategoride ödül almıştır. Film, Oscar Schindler’in tarihten hiçbir zaman silinmeyecek olan hayat hikayesini anlatır. Soykırım zamanında 1.100’den fazla Yahudi asıllı insanın hayatını kurtaran Nazi partisine üye, savaş yanlısı ve bir o kadar da çapkın Oscar, insanların hayatlarında yer edinmiştir. Oscar, askeri malzemelerin üretildiği bir fabrika açar. Fabrikada Yahudi işçileri çalıştırır ve soykırım zamanında Yahudileri kurtarmak için uzun bir liste hazırlar.

Canım Kardeşim

Küçük Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin arkadaşı Halit ile birlikte yoksulluk içinde mutlu bir hayat sürmektedir. Yoksulluktan kurtulmanın tek yolu Kahraman’ın okumasıdır. Yoksul olmalarına rağmen neşelerini asla kaybetmeyen bu üçlü bir gün Kahraman’ın kanser olduğunu öğrenir. Bu durum karşısında hayatları alt üst olur. Kahraman’ın ölmeden önce son isteği bir televizyondur. Bu isteği yerine getirebilmek için Halit ve Kahraman’ın ağabeyi büyük bir çaba içerisine girer.

Eşkiya

Cudi dağlarında yaşayan bir grup eşkıya, 35 yıl önce jandarmalar tarafından yakalanır. 35 yıl içerisinde bu eşkıyaların neredeyse tamamı ölür. Baran adında ki eşkıya o zamandan bu zamana kalan tek kişidir. Baran, hapisten çıktıktan sonra köyüne döner ve orada bir yaşam kurmaya çalışır. Ama köyü eskisi gibi değildir, baraj suları altında kalmıştır. Geçmişin izlerini sürmeye çalışan Baran, şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşır. Hapse düşmesine çok yakın bir arkadaşı sebep olmuştur. Bu arkadaşı Baran’ın çocukluk aşkı Keje’yi kaçırmıştır.

Yeşil Yol

John Coffey, doğa üstü güçlere sahip olan bir mahkumdur. İki küçük kız çocuğunu öldürmekle suçlanmış ve idama mahkum edilmiştir. Hapishane görevlisi Paul Edgecomb, bu iri yarı adamı merak etmiş ve aralarında diyalog başlamıştır. Edgecomb hastadır ve John’un doğa üstü güçleri sayesinde iyileşmiştir. Sonrasında iki küçük kız çocuğunun cinayeti ile ilgili gerçekler ortaya çıkacaktır ama bu gerçekler için geç mi kalınmıştır?

Soraya’yı Taşlamak

Freidoune, arabası bozulduğu için bir köyde mahsur kalır ve orada Zehra ile tanışır. Freidoune’nun gazeteci olduğunu öğrenen Zehra, onunla konuşmak için peşinden gider. Zehra’nın yeğeni Süreyya, köyde yaşayan insanlar tarafından bir gün önce vahşi bir şekilde öldürülmüştür. Zehra bu ölümün ardından gerçeklerin ortaya çıkması için elinden geleni yapacaktır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir