En İyi Film Sitelerini Sizler İçin Sıraladık

Film izleme sitelerinin yasal olmamasından kaynaklı olarak ziyaretçilerin sıklıkla sorun yaşamasının önüne geçmesi için tamamen yasal en iyi film sitelerini sizler için sıraladık ve 5 tanesini derledik. Ücretsiz olarak kullanılabilecek film siteleri ise şöyle sıralanabilir;

The Internet Archive

Dijital platform içerisinde kar amacı gütmeyen ve küresel pek çok eserin bulunabileceği bu film sitesi, akademisyenlere, araştırmacılara, kamuya, tarihçilere ve görme engelli olan kişilere ücretsiz bir şekilde erişim sağlamaktadır. Sanal kütüphane olarak da bilinen bu film sitesi her geçen gün büyüyen bir aşive sahip.

Retrovision

Ücretsiz bir şekilde film indirme işlemini sağlayan bu site, herkese açık olan TV şovlarını da yayınlamaktadır. UHF adındaki Android aplikasyonu üzerinden de erişim sağlanabilecek olan Retrovision içerisinde, pek çok kategorideki filmleri izleyebilmek ve indirebilmek mümkün olur.

Youtube

Her ne kadar video izleme uygulamalarından bir tanesi olsa da, son dönemlerde film izleme siteleri arasında da yer alan Youtube, ücretsiz izleme ve indirme işlemini sağlayan bir diğer seçenek arasında yer alır. 100’den fazla tam uzunlukta film sunan Youtube, kendi orijinal filmlerini de buradan yayınlamaktadır.

Crackle

Sony firmasına ait olan bir alt yapı olmasından kaynaklı olarak firma, ücretsiz çevrimiçi film izlemek isteyenler için kendi filmlerini bu sitede yayınlamaktadır. Başka yerde yer almayan TV şovlarının yanı sıra filmler konusunda da orijinalliğe sahiptir.

Open Culture

2006 senesinde kurulmuş olan bu film sitesi, temelde 6 farklı kategoriden oluşmaktadır. Kurslar, filmler, dil dersleri, ders kitapları, e-kitaplar ve sesli kitaplar olmak üzere film izlemenin yanı sıra kişinin kendisini geliştirmesine de olanak tanınır. Charlie Chaplin ve Oscar Ödüllü filmler buradan izlenebilir.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir