En İyi Ekran Kartını Nasıl Seçmelisiniz?

En İyi Ekran Kartını Nasıl Seçmelisiniz? 2

Masaüstü bilgisayarların vazgeçilmez parçalarından birisi olan ekran kartları geniş kullanım yelpazeleri, yekpare kullanım çerçeveleri ve performansı ile genellikle oyun sevenlerin bir numaralı iç donanım birimleri arasında yer almaktadır. En iyi ekran kartını nasıl seçmelisiniz? Eğer iyi bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyorsanız maliyet analizini iyi yaptıktan sonra parça seçiminde ince eleyip sık dokumanız gerekmektedir. Kapsamlı ve performansı canavar gibi olan bir bilgisayar toplamanın maliyeti yaklaşık olarak 3 ile 5 bin TL arasında değiştiği için en iyi parçayı en iyi segmentte birleştirmek faydalı olacaktır.

İlk Olarak Yapılması Gerekenler

Eğer sıfır bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız ekran kartı seçimim iyi yapmalısınız. Seçilen ürün fiyat ve performansı bakımından tüketicini cebini yakmaması gerekmektedir. Yeni bir ekran kartı seçer iken pek çok kriter göz önüne alınmalıdır. İlk etapta yapmanız gereken ne kadarlık ekran kartı ve sisteme ihtiyacınız olduğunu belirlemektir.

Ekran Kartı Boyutu

Bilgisayar sisteminiz için seçmiş olduğunuz yeni bir ekran kartı eğer zıt yönlerde ise sizi dar boğaza sürükleyerek yeni bir ekran kartı almaya zorlayabilir. Sisteme dahil etmek istediğiniz ekran kartında ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey ekran kartının boyutudur. Satın alacak olduğunuz ekran kartının teknik özelliklerine iyi bakmalısınız. Seçtiğiniz ekran kartı yüksek bir enerji ile çalışıyor ise mutlaka güç kaynağı da almanız gerekmektedir.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir