En İyi 5 Netflix Dizileri

İnternet dizi sektörünün tekelini elinde barındıran ve dünya genelinde milyonlarca üye sayısına sahip olan Netflix, bu zamana kadar çıkardığı diziler ile adından söz ettirmiştir. En iyi 5 Netflix dizileri ile şöyle sıralanabilir;

Maniac

Jonah Hill ve Emma Stone’u bir araya getiren dizi, sıradışı bi bilim kurguyu ele alır. Bir bilgisayarın yürüttüğü deneye katılan iki yabancının arasında kurulan bağ sonrası olaylar gelişir.

The Haunting of Hill House (Tepedeki Ev)

Shirley Jackson’un aynı isimdeki kitabından uyarlanarak dizi haline getirilen Tepedeki Ev, “Perili Köşk” adı ile kötü bir ün salmış olan evde yaşayan kardeşlerin yıllar sonra buluşmalarını konu edinir. Kardeşler bir araya geldiklerinde eski hayaletleri ile yüzleşmek zorunda kalırlar.

Chilling Adventures of Sabrina

Netflix platformunun fantastik dizileri arasında yer alan Chilling Adventures of Sabrina, yarı cadı ve yarı insan olan Sabrina’nın ailesinden kalan mirası Gece Kilisesi’nde ve ölümlü olan gençlerin arasında kendisine yer bulmaya çalışması konu edinilir.

Hakan: Muhafız

Netflix’in ilk Türk yapımı olma özelliğini elinde taşıyan Hakan: Muhafız, bugünün İstanbul’unda yaşayan ve yeteneklerinden habersiz olan Hakan’ın hayatını konu edinir. Şehri “ölümsüz” olarak nitelendirilen bir düşmandan kurtarmak için Hakan’ın elinden geleni yapması gerekecektir. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan gibi isimler yer alır.

Mindhunter

Kurbanlarına akıl almaz şeyler yapan seri katillerin psikolojisini anlamaya çalışan iki dedektifin hikayesini anlatan Mindhunter, gerçek hikayelerden yola çıkarak şekillenmiştir. Bill Tench ve Holden Ford isimli iki FBI ajanı, seri katillere yönelik toplumsal yargıya da ışık tutar. Dizi, Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit adındaki kitaptan bire bir uyarlanmıştır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir