En İyi 5 Blutv Dizileri

Sevilen yabancı dizilerin ve yerli internet dizisi yapımlarının tekelini elinde barındıran Blutv, birbirinden farklı dizileri ile seyircisini memnun ediyor. En iyi 5 Blutv dizileri ise şöyle sıralanabilir;

7 Yüz

Birbirinden farklı olan 7 ayrı kişinin karanlık geçmişleri ile yüzleştikleri hikâyede, “Yerli Black Mirror” esintileri görülüyor. Geçmişlerinin karanlık tarafları ile karşılaşacak bu 7 kişi için her şeyin eskisi gibi olması ise söz konusu bile değil.

Masum

Türkiye’deki internet dizilerinin miladı olarak tabir edilen Masum dizisinde emekli komiser olan Cevdet, ömrünün son yıllarını sakin bir şekilde geçirmek için eşiyle beraber küçük bir çiftlik evine taşınır. Sakinlik ve huzur içerisinde geçirdikleri yaşamları küçük oğullarının bir gece eve kötü bir haber getirmesi ile son bulur.

Sıfır Bir

Adana’da çekilip Youtube üzerinden yayınlandıktan sonra internet dizilerinin fenomeni haline gelen Sıfır Bir, bir grup gencin uyuşturucuya ve haksızlıklara karşı verdiği mücadeleyi anlatır. Kendi adaletini kendi elleriyle yaratmaya çalışan gençlerin ibretlik öyküsü diziye konu edilmektedir.

The Handmaid’s Tale

Emmy Ödülleri’ne damgasını vurduktan sonra Türk izleyicilerin de dikkatini çeken ve Blutv’de yayınlanmaya başlayan dizi, “1984” benzeri bir distopyayı anlatmaktadır. Totaliter ve ataerkil bir rejimi konu alan dizide, erkek egemen rejimden kaynaklanan sorunlardan dolayı doğum oranlarında ciddi bir düşüş yaşanmıştır. Bunun üzerine radikal ve acımasız bazı kararlar uygulanmaya başlanır.

Fearless

İnsan hakları avukatı olarak çalışmakta olan Emma Bonville, üstlendiği tehlikeli ve zor davalar ile tanınmaktadır. 14 yaşındaki bir genç kızı öldürmekle suçlanan Kevin Rusell’ın suçlu olmadığına inanan Emma, bunu kanıtlamak için önündeki zorlu süreci atlatmak zorundadır. Kevin’in suçlu olup olmadığını çözmek için pek çok tehlikeyi göze alır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir