Elektrikli Araçları Şarj Eden Yollar Geliyor !

Elektrikli Araçları Şarj Eden Yollar Geliyor ! 3

Teknoloji çağını büyük bir yoğunlukla yaşadığımız şu zamanlarda İngiltere’de elektrikli otomobilleri şarj eden yol icat edildi.

Hiçbir şekilde kablo kullanmadan seyir halinde iken elektrik enerjisi ile arabasını şarj edebilecek olan araç sahipleri seri üretime geçilebilmesi için heyecanlı bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Şarj edilebilecek olan araç mutlaka elektrikli olmak zorunda, elektrikli olmayan araçların elektrik şarjı yapan otoyollara girmesine izin verilmeyecek.

Elektrikli Araçları Şarj Eden Yolların Çalışma Sistemi Merak Ediliyor

Elektrikli araçları şarj eden yollar üretildiğinden beri, İngiltere’de elektrikli araç üretimi de hızlandı. Ne kadar da çok fazla işleve geçmese de bekleyenlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor.

Elektrikli araçları şarj eden yolların projesine katılan yetkililer 2017 yılının sonlarına doğru deneme sürüşlerinin şarj cihazı yollarda ilerleyeceğini bildirdi.

Şarj cihazı olarak açılacak olan yolların, alt kısmına döşenen elektrik kablolarının manyetik alan ile araçlara verdiği enerji ile araçların şarj olduğu yetkililer tarafından söyleniliyor.

Elektrikli Araçları Şarj Eden Yolları Oluşturmak Biraz Maliyetli

Ülkeye sağladığı temiz hava ve kullanılan yakıtların israfı göz önünde bulundurulduğunda ne kadar bu yolları oluşturmak ücretli olsa da değer gibi görünse de, elektrikli araçlar şarj eden yolların oluşturulması biraz maliyetli.

Her ülkede kullanılabilecek bu sistem hava kirliliğini çok yoğun yaşayan Çin’de ve Güney Kore’de belediye otobüslerini şarj etmek için uzun süreden beri kullanılıyor.

Günümüz içinde kullanılabilecek iyi bir teknoloji desteği sağlayacak gibi görünen bu sistem Türkiye tarafından da heyecanla bekleniyor.

Bu sistemde artık benzin almak için beklemek, benzine fazladan para ödemek yok. Yola çıkıyorsunuz, hem yol alıyor hem de arabayı kullanabilmek için arabanın enerjisini alıyorsunuz. Kullanım arttığında, tüm dünyada hava kirliliğinin de azalması bekleniyor.

 

Elektrikli Yollar Sizce Yaygınlaşır Mı ? 

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir