Bridget Jones’un Bebeği

Bridget Jones’un Bebeği 1

İlk filmiyle klasikleşen filmlerden biri haline gelen Bridget Jones, serinin ikinci filmiyle izleyenleri karşılıyor. 16 Eylül 2016 tarihinde gösterime giren film, şimdiden salonlarda birçok seyirciyi ağırlıyor. Filmin birincisinin gerçek zamanlı olarak devamı niteliğindeki bu kinci yapım beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.

Film Detayları

İrlanda, İngiltere, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı… Özellikle romantik komedi türünden hoşlananların beklentilerini fazlasıyla karşılayacağı söylenebilir. Filmin dikkat çeken kadrosundan bazı isimler şu şekilde: Renee Zelweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Shirley Henderson, Jim Broabent, Emma Thompson, James Callis ve Celia Imrie… filmin yönetmen koltuğundaysa serinin birinci filminde olduğu gibi yine Sharon Maguire yer alıyor.  Toplamda iki saat 3 dakika süre izleyicilerle buluşan film Türkiye’de UP dağıtımıyla seyrediliyor. Filmin orijinal adı Bridget Jones’s Baby ve şu an Türkiye’de birçok şehirde yaklaşık 171 seansta gösteriliyor.

Film Özeti

Bridget Jones filminin ilkinde, yani 10 yıl öncesinde Darcy ile mutlu bir birliktelikle izleyiciye veda eden Bridget, yeni filme kırkılı yaşlarında,  evliliğini bitirmiş, hayata yeni baştan başlama çabasında ve yeniden bekâr bir kadın olarak yer alıyor. Darcy ile yollarını ayırdıktan sonra işe odaklanan Bridget Jones 2 kendisini tamamen haber yapımcılığı işine adar ve daha sıkı çalışır. Bu süreçte çevresini eski ve yeni birçok arkadaşıyla donatır. Birçok şey değişse de yalnızca sakarlığı sabit kalan Jones, her şey sıradan ve normal gözükürken yeniden başına çorap örüyor.

Üstelik bu kez Bridget’in hamile olması doğuma kadar gerçek babasının belli olmaması durumu daha da karmaşık hale getirmektedir. Bir yanda aşkı, diğer yanda yeni sevgilisi olan Bridget, kendini karmaşa içinden kurtarmaya çalışıyor. Yeni filmde Bridget ilkinden farklı olarak kendi bariyerini kırmaya çalışan biri olarak izleyiciyle buluşuyor.

 

Film Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir