Artık Bir Bitcoin Yatırımcısıyım !

Artık Bir Bitcoin Yatırımcısıyım ! 1

Merhabalar bayadır içerik yazmadığımı fark ettim. Yani aslında bir yapılandırmaya gidiyorum. İçerikleri artık videolu bir şekilde çıkarabileceğim bu müjdeyi vereyim.

 

Konumuz Bitcoin2008 yılında adı sanı doğru düzgün ( fikrimce adı ve resimleri yalan olan ) bilinmeyen bir yazılımcı tarafından çıkarılan bu yazılımın amacı, ilk olarak DeepWeb diğer adıyla DarkWeb gibi pis işlerin döndüğü ortamlarda zamanında bankaların ” hacı sen bu parayı nereye gönderiyosun ya da hemen şu hesabı bloke edin ve kişi hakkında yakalama kararı çıkarın ” dedikleri normal paraların yani dolar, euro vs. gibi paraların kontrolünün tek bir devlet tarafından sağlandığı için herşeyi açık olarak gören sevgili yetkilicağızlarımızın artık böyle işleri görmemeleri için çıkarılan sanal bir para birimidir. Bitcoin 2008 yılında çıktığında dediklerine göre 0.27$ falanmış. O zamanlar bu parayı ödeyip kat ve kat Bitcoin alan gizli yatırımcı arkadaşlar şuan dünyanın en zengin adamları listesine girmiş bulunmaktalar. 

 

Bitcoin Ne Tür Bir şey ? Nasıl Yaygınlaştı ?

Bitcoin bir kripto para birimi yani, sanal yani, eline fiziki olarak bir şey geçmiyor. Bunu aileme dahi söylediğimde ya bırak bu işleri dolandırıcılık şeyleri bunlar diyolar 😀 1900’lüler insanları malesef teknolojiye ayak uyduramamakta. Bunun için eğitim okulları açılsa dahi banane ya 3 günlük dünya diyip gitmeyecek çok insan tanıyorum. Peki bu 1900’lüler insanları teknolojiye ayak uyduramıyorsa nasıl yaygınlaştı bu ? cevap kolay aslında üpper güç olan Çin ve Amerikan‘dan… 2008 yılında yazılımcılığa kafası basan bir adam gidiyor ve hiç bir ülkenin kontrol edemeyeceği günün birinde bu para birimini zibilyon tane borsanın değerini kontrol edebileceği bir para birimi kuruyor. Yanlız şunu hatırlatayım herhangi bir ülkenin herhangi bir bankasındaki yönetici veya ülkeyi yöneten kişiye bağlı değil bu. Bağlı olmasını çok istediler ancak para birimi bir yerden kontrol edilmiyor. Dünya’daki her yerden kontrol ediliyor ve hiç biri bir merkeze bağlı değil.

Peki Bu Nasıl Yaygınlaştı ?

Valla son 2 yıldır viral oldu diyebilirim. Eskiden bunu kabul etmeyen bir banka bile değerinin kat ve kat arttığını görünce anaaa bu ne lan biz bunu alsak mı acaba diye düşündürdüğü bir şey oldu artık. Nasıl mı yaygınlaştı ? Çünkü Değerlendi, Yükseldi, 100.000’lerce Kişiyi Zengin Etti. Eee, bunu gören Bitcoin aldı… Sosyal medya’da nasıl etkileşim olur ? beğeni alırsın, beğenen kişinin arkadaşı seni görür oda beğenir. Bu arada bir takipçin olmuş olur. Haa! işte buda böyle bir şey… Bu sanal para böyle yaygınlaştı.

Tamam iyi hoş alıyoruz bunuda peki insanlar bunu nasıl buluyor ? Transferi nasıl gerçekleştiriyolar ? Yani bunu nasıl birbirine gönderiyolar veya nasıl alışveriş falan yapıyorlar ?

Sakiiin ! Hepsinin cevabını veriyorum.. 😀

 

İnsanlar Bunu Nereden Buluyor ? Öpücüklemi Alıyorlar ?

İnsanlar bunu isterse zibilyon tane olan herhangi bir borsa sitesinden alabilir. Hee şuda var aralarından karışık kuruşuk işler yapan çıkıyor onları araştırmanız lazım… Veya kendi donanımızını kurarak ” Donanım Madenciliği veya Bitcoin Mining bir diğer adıyla Bitcoin Kazımıbitcoin üretebilirsiniz. Bunu satabilirsiniz veya alışverişte kullanabilirsiniz. Yani bu işleri çok fazla bilmiyorum o yüzden internetten araştırın derim ancak insanlar şöyle diyorlar. Bitcoin kazmak zorlaştı, para kazanamıyoruz, zorluk derecesi çok, fatura kol gibi geliyor ödeyemiyoruz… Arkadaşlar bunlar koskoca bir yalan bunu söyleyen adam başka bir kişi, bu işten para kazanmasın diye elinden geleni yapıyor. Ulan, madem kazandırmıyor bu, peki sen niye donanım kurdun ve bitcoin üretiyorsun ? LA SANA HAYIRDIR GARDAŞ ? inanmayın arkadaşlar böyle şeylere… Araştırın kafanıza yatıyorsa zamanınız varsa girin bu işe. Geleceğin yatırımı bunlar. Yakın olmasa bile 5 bilemedin 6 yıl sonra kağıt para tarihe karışacak. bunu ekonomistler bile diyor artık… Bu arada istediğiniz bir para miktarıyla bitcoin alabilirsiniz. İster 5 ister 10 TL farketmez bölünebilen bir para birimi olduğu için alabiliyorsunuz. Değerinin yüksek olduğuna bakmadan alın…

 

Transferler ? Kim kime, kim bize, biz kime, o kime, o hangisine ? Bu Karışık Sistemde Nasıl Transfer Gerçekleştiriyoruz ?

Valla arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim. Bunun bir merkezi yok, yani sorabileceğiniz danışabileceğiniz, destek veren, şşşş dur yanlış işlem yapıyosun bu böyle olacak diyen biri yok. Tamamiyle kişiselsiniz. Ayrıca yaptığınız işlemi, aldığınız hizmeti, alışverişi onu bunu şunu kimse göremiyor ki sizde başkalarının işlemlerini göremiyorsunuz 😀 buda takip edilemezliğin bir kanıtıdır yani… Transfer işlemi için bir cüzdan açıyorsunuz. Açtığınız cüzdan size bir adres veriyor ( adres dediğim link değil, karışık kuruşuk harflar ve sayılar olan bir şey ) tüm transfer isteklerini o adresle yapıyorsunuz. Birine bitcoin göndermek istediğinizde o kişide size adres veriyor siz o adresi alıyorsunuz miktarı yazıyorsunuz adresi yazıyorsunuz ve gönderiyorsunuz. Ancak, transfer işlemleri dünya’daki kurulu bitcoin hatlarından geçiyor. Yani örneğin gönderdiğiniz bitcoin miktarı 20 tane kişinin donanımından geçiyor ve sonrasında gönderilen kişiye ulaşıyor. Bu bazen 5, bazen 10 günü bulabiliyor bazen de 10 veya 15 dakika içinde hesaba aktarılabiliyor.


Transfer gerçekleştirirken adresi falan yanlış almayın… Yoksa gerçekten üzülebilirsiniz. Bitcoin başka bir kişiye gidebilir ve bunun geri dönüşü, iadesi falan öyle bir şey yok… Ayrıca transfer gerçekleştiğinde donanımcı dahil olmak üzere transferinizi gören hiç kimse sizin kim ve ne olduğunuzu bilmiyorlar… Sadece transferi gerçekleştirdiğiniz kişi sizi tanıyor o biliyor. 🙂

Alışveriş Nasıl Yapılıyor ? Neler Oluyor ?

Şöyle, 2 yıl öncesine kadar Steam bile bitcoin‘ini kabul etmiyordu. E-ticaret sitelerinde bir şey almak istediğinizde dahi hiç biri bitcoin kabul etmiyordu. Yeni yeni bu sistemi kabul ediyor herkes. Artık t-shirt, saat, ayakkabı, oyun, araba, ev, şirket… hepsini bitcoin ile alabilmeniz mümkün. Yani, Bitcoin kripto para niteliğini kaybederek, bir e-para halini almaya başladı. İşte bu yüzden herkes buna yatırım yapıyor… Yatırım yaptıkça değeri yükseliyor. Donanım madenciliği yaptıkça miktar fazlalaşıyor. Bu sayede kimseye bağlı kalmadan paranız olmuş oluyor. Ebay,Amazon hatta yakın zamanda büyük giyim firmalarının internet siteleri bile bitcoin ile ürün satışına başladılar. Alışveriş’i yine adres mantığı ile yapıyorsunuz size bir cüzdan adresi veriyorlar sizde oraya bitcoin yolluyorsunuz ve ürününüzü gönderiyorlar.

 

Neler Oluyor ?

Neler mi oluyor ? Bazı devletler ( tabi ortada somut bir şey yok sadece iddaa ) bitcoin’i kabul edip kullanmaya başlamış bile. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapabiliyorsunuz artık. Yani yakın zamanda bir dondurmacı bile bu para birimini alabilir demedi demeyin.

Bitirirken !

Eskiden güvenilir olmayan ve pis işler için kullanılan bu para birimi, artık günümüz dünyasında yavaş yavaş büyük yatırımcı insanların, bankaların, devletlerin destekleri ile bir e-para olmaya aday… Gün geçtikçe çok sayıda haberler, blog yazıları ve videolu içerikler çıkıyor bu konuda. Arkadaşlar yatırım yapın. Siz bu paradan 10 TL bile olsa alın. Madencilik yapmayı biliyorsanız madencilik yapın ama bu para bir köşede olsun. Çünkü çok değerlenecek. Üretimi durduğumda aşırı değerli bir şey olacak. Üretimi olmayan bir şeyin ne kadar değerli olduğunu klasik arabalardan bilmekteyiz. Yatırım yapın. Günlük veya haftalık ya da aylık, cüzi miktarda bir para ile bitcoin alın. Devletler bile bu işin içine girdiği için, Artık Bir Bitcoin Yatırımcısıyım…

Dipnot: Devam niteliğinde olan bu yazının yakın zamanda 2.sini ve daha ayrıntılı olanını yayınlayacağım. O yüzden takipte kalın.. Siteye giriş yaptığınızda ekranınıza gelen bildirim seçeneğini onaylayın ve içerik girildiğinde ilk sizin haberiniz olsun. Sağlıcakla kalın…

 

 

Bitcoin Hakkında Neler Düşünüyorsunuz ? 

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

8 yorum

  1. Bitcoin’i uzun süredir duyuyorum ancak piyasada yeterli düzeyde açık bir şekilde bilgi veren göremedim yazıyı okudum biraz bir şeyler öğrendim diyebilirim ufak bir yatırım yapıp denemeyi düşünüyorum da nasıl? Olay nasıl ilerliyor yatırımcılık nasıl başlıyor biraz bilgi verir misiniz işleyiş hakkında örnek veriyorum 1000 TL ile başlıycam nasıl?

    1. Türk bitcoin borsaları var. Önerebileceğim şunlar BTCTürk ve Koinim… ikisindede Türk Parası ile bitcoin alablirsin. Papara ile anlaşmalılar ve parayı paparadan gönderiyorsun… İster 10TL ister 20TL kafana göre her gün veya her hafta bitcoin almalısın.. Çünkü yakın zamanda e-para halini alacak ve sanıyorum tüm internet alışverişlerini artık bitcoin ile alabileceksin…

        1. Sürekli alırsan bir süre sonra kar yapmaya başlayacaksın ve sürekli alış ve satışlar yapmaya başlayacaksın. Ki bu mining olayı bir yerde sona erdikten sonra elinde bulunan bitcoin değerlenecektir. Daha büyük değerlere satabileceksin. Yatırım üzerine koyuyor mu derken ? kazandırıyor mu anlamında bir soru mu bu ? evet kazandırıyor 100.000’lerce kişiyi zengin etti ve hala etmekte.

    1. Valla dostum bende o olayı bilmiyorum ne desem yalan olur. Ama onun kendi sistemi ve donanımları var donanımları alıp mining programını kurarsan yapabilirsin. Araştırman lazım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir