Apple’dan Mükemmel Kazanç!

Apple'dan Mükemmel Kazanç! 1

Apple’nin 2017 yılının 3. çeyreği için finansal raporları açıklandı. Teknoloji devi Apple, üçüncü çeyrekte elde ettiği kazanç ile herkesi şaşırttı.

 

apple

 

Teknoloji büyüğü olan Apple için 2017 yılının 3.çeyreğine ait kazanç raporu açıklandı. Rapor herkesi şaşırttı. Açıklanan bu rapora göre, Apple 45.4 milyar $ kazanç elde etti. Bunun yanı sıra 8.4 milyon doların işletme karı olduğu açıklandı. Apple, hisse senedinden de kazanç sağladı. Apple her bir hisse kazancı yaklaşık 1.67  dolar olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yılın 3.çeyreğinde yaklaşık 42 milyar dolar kazanç elde eden Apple, bu sene 45.4 milyar dolar ile kendi rekorunu kırmayı başardı. Yüzde olarak bakılırsa Apple, geçtiğimiz  yıla göre %17 kar etmiş durumda. Apple, Wall Street’in 44 milyar dolar gelir ve 1.57 dolar hisse kazancı olacak öngörüsündeki tahminini çürüttü.

Açıklanan rapora bakılacak olursa Apple’nin en çok iPhone’dan kazanç elde ettiği farkedildi.

Apple, bu yıl 3.çeyrekte 41.02 milyon adet iPhone satışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl 3.çeyrekte bu rakam 40.03 milyon ile kalmıştı. Diğer Apple’a ait ürünlere bakarsak, Mac modelleri 4.2 milyon satılırken iPad modelleri de 11.40 milyon adet satıldı. Özellikle ve özellikle 10.5 inçlik iPad duyurulmasıyla birlikte iPad satış oranında geçtiğimiz yıla göre %15’lik bir artış yaşandı.

Apple servislerinden de satışlar kadar büyük olmasa da büyük meblağlar kazanıyor. Apple, tüm servislerinden toplam 7.2 milyar dolarlık kazanç elde etti. Bu rakam geçen yıla göre %22 artış göstermesiyle dikkat çekiyor.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir