Apple Pay Ödemesi Nasıl Yapılır?

Apple Pay, Apple şirketinin iPhone telefon kullanıcıları için hayata geçirdiği ödeme yöntemidir. Peki, apple pay ödemesi nasıl yapılır? İşte Apple Pay ile ilgili tim bilgiler:

Apple Pay Nedir?

Apple Pay, kredi kartlarında kullanılan temassız ödeme yöntemine benzer bir ödeme yöntemidir. Apple Pay, POS cihazı ile telefon arasında kablosuz bağlantı kurularak ödeme yapılmasına imkân veren bir uygulamadır. Apple Pay ile ödeme yönteminde internet bağlantısı olması gerekmektedir. Ödeme yapacak olan kişi internet bağlantısını aktif ederek Apple Pay kartında bulunan parmak izi okuyucusu ile işlemi onayladığını belirterek ödemeyi yapabilir. Apple Pay’ın kart olarak eklenmesi için banka ile Apple arasında bir anlaşmanın olması gerekmektedir. Türkiye’de hiçbir banka Apple ile anlaşmalı değildir.

Apple Pay Kullanımı

  • Apple Pay kullanımı şu şekildedir:
  • Ödeme yapılmak istenen yere temassız ödeme yapacağınızı belirtin.
  • Telefonunuzdan Apple Pay uygulamasını açın.
  • Apple Pay’i ödeme yapmaya hazır hale getirmek için boon kartınıza dokunun.
  • Sonrasına parmak izinizi telefona okutun ve telefonu POS cihazına yaklaştırın.
  • POS cihazından onay sesini duyduğunuzda fişinizi alarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Türkiye’de Apple Pay

Apple Pay uygulamasını Türkiye’de kullanmak için ilk yapılması gereken ilk şey ABD merkezli bir hesap açtırmaktır. Hesap açıldıktan sonra kredi kartı çıkarmanız gerekiyor. Kredi kartı da açıldıktan sonra iPhone telefonun bölgesini Türkiye yerine ABD olarak seçmeniz gerekiyor. Bu kısımda geçerli bir adres sizden istenecektir. Adresi de girdikten sonra Apple Pay ayarlamalarını yapmanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra açmış olduğunuz banka hesabı ve kredi kartı bilgilerini telefona tanıtmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra Apple Pay kullanıma hazır hale gelmiş olacak. Temassız ödemelerde limit 50 TL’dir. Yani 50 TL’ye kadar ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir