Apple Güncelleme Sorunu Yaşıyorsa İşte Sebepleri

Teknolojik her yeniliğin apple ile uyumlu hale getirilmesi sonrası uygulamaların tamamına güncellemeler gönderilmektedir. Bu yazılım yenilikleri ayarlar sekmesinde güncellemeler olarak görülmektedir. Bu uyarı geldiği anda güncelleme yapılabilmekte ya da belli bir zaman aralığında güncelleme yapılabilmektedir. O zaman apple cihazlarına gerekli güncellemeleri yükleme yoluna gitmektedir ve bunu ıphone, ıpad veya ıpod cihaz kullanıcıları ile de paylaşmaktadır. Bu güncellemeler sayesinde cihazlar daha aktif hale gelmektedir. Özellikle whatshap, siri, camera ve fotoğraflar bu güncellemelerin arasında en çok yenilenmektedir. Güncellemeler bazen uygulama ve mesaj sorunları açısından da geçerli olmaktadır. Bu güncellemeler uygulamalarda kolaylık sağlamakta ve yeni işletim sistemlerinin apple makinelerinde uygulanmasını sağlar. Bazı durumlarda apple güncelleme sorunu yaşıyorsa işte sebepleri ve çözüm önerileri

Bağlantı Sorunu

Güncellemeler için gerekli olan internet ağ sistemidir. Bu ağ sisteminde kısa süreli kopmalar oluyor ise güncellemeler tamamlanmayarak sorun oluşturabilir. İnternet ağ kontrolü yapılması sorunun çözümü için bir başka incelenmesi gerekli durumdur.

Şarj Yetersizliği

Güncellemeler sırasında şarj durumunun en az % 70 olmalıdır. Ayrıca cihazda güncelleme sorunu yaşanıyorsa cihaz kapatılmalı ve en az 10 dakika bekletildikten sonra açılmalı ve ondan sonra güncelleme işlemleri yinelenmelidir.

Apple Storeden Yardım

Güncelleme sorunu yaşanması durumunda apple store uygulamasına ayarlardan ulaşıp daha sonra uptades programına geçilmelidir. Bu sekmedeki butona tıklanması durumunda güncelleme çizgisi takip edilebilir. Bu çizgi de çok geç ilerliyor ya da hiç ilerlemiyorsa butona dokunarak ilerleme durdurulur. Bir kaç saniye sonra butona tekrar basılması durumunda güncelleme sorunu ortadan kalkacaktır.

Bu yöntemlerin hepsi denendiği halde herhangi bir sonuç alınmıyor ise cihazdan güncelleme uygulamasını tamamen kaldırmak gereklidir. Kaldırılan programı cihaza yeniden apple storeden yükleyerek güncelleme işlemi yapmak mümkün olacaktır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir