Android Telefonların Sıkça Karşılaşılan Sorunları

Akıllı telefonların çoğalması sonucunda bazı işletim sistemleri hakkında bilgi toplanması zorunluluğu da doğmuştur. Akıllı cihazlara yüklenen sistemler telefonun özelliklerini ve kullanıcının bu özelliklerden ne derece yararlanabileceğini etkiler. Android sistemler de sıklıkla kullanılanlar arasında yer alır. Android telefonların özellikleri nedeniyle bazı kullanıcıların karşılaştıkları sorunlar bulunur. Bu sorunlar kısa vadede göz ardı edilebilirken uzun vadede telefonun performansını etkileyecektir. Android telefonların sıkça karşılaşılan sorunları arasında ısınma, donma gibi ana başlıklar sayılabilir.

Telefonun Isınması

Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda sıklıkla meydana gelen sorunların başında ısınma gelir. Telefonun ısınması bazen kullanım sırasında bazen ise şarjda iken meydana gelebilir. Uzun süre kullanımlarda konuşma veya oyun oynamadan sonra ısınma sorunu telefonun kesilmesine, kapanmasına veya kullanıcının rahatsız olup telefonu kullanmaya ara vermesine neden olur. Uzun vade için ise cihazın ömrünü ve çalışma kapasitesini etkileyebilir. Bundan dolayı dikkat etmek ve neden kaynaklandığını bilmek önemlidir.

Telefonun Donması

Android telefonlarda meydana gelen sorunlardan bir tanesi de donma veya telefonun kasılmasıdır. Telefonla internette dolaşırken veya uzun süre kullandıktan sonra telefonun donduğu, video veya resim açmakta sorun çıkarttığı görülebilir. Böyle durumlarda kullanıcıların özellikle acil işleri olduğunda sorun daha da büyüyebilir. Bunun için elinizden geldiğince telefonun hafızasını kullanmamak ve harici bir hafıza kullanmak önerilir. Böylelikle hafızdan kaynaklı donma önlenebilir.

Telefonun Şarj Ömrü

Telefonda sayılan sorunların meydana gelmesi doğal olarak telefonun şarj ömrünü de etkileyecektir. Isınma, kasılma ve beraberinde telefonun zorlanması şarjın daha hızlı gitmesine ve telefonun bazı işlevsel özelliklerinin yerine getirilemeyecek duruma gelmesine neden olabilir. Bundan dolayı kesinlikle bu sorunların varlığı ile karşılaşıldığında kısa süre içinde çözüm yoluna gidilmelidir.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Önerilenler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir